Hızlı Pratik ve Temiz

Cam bardaklarda ve porselen fincanlarda zamanla oluşan çay ya da kahve lekeleri için en kolay yöntem çamaşır suyuyla yapılan temizlik. Ancak cam bardaklar çamaşır suyuna batırılıp, bulaşık makinesine konulursa, deterjan ve çamaşır suyunun birbiriyle etkileşimi, bardağın dokusunu bozabiliyor. Özellikle kışın soğuk mutfaklarda bardak, elde yıkamak için doğrudan kaynar suya konursa çatlama olur. Bunu önlemenin en pratik yolu, bardağı kenarından tutarak suya yavaş yavaş sokmaktır. Bu arada parlaklığını yitiren bardaklar, incir yaprağıyla silinirse yararı olur.

Çamaşır suyu, mikrop kırıcı özelliği ile mutfaklarda önemli bir temizleyicidir. Önce dış temizlikle başlayalım… Mutfak fayanslarını sabunlu suyla sık sık silmek yeterli. Ancak zamanla matlık oluşuyor. O zaman 10-15 günde bir içine az miktarda sirke katılmış kaynar suyla silinirse, fayanslar eski parlaklığına kavuşur.

Mutfakta çalışırken işi biter bitmez mutlaka yıkanması gereken gereçler var. Rende, limonluk, mutfak robotu parçaları, meyve presi gibi... Bunların üzerindeki sebze, meyve, hamur vs. gibi kalıntılar, kuruduğu zaman uğraştırır. Unuttuğunuzu düşünürsek eğer; Örneğin beyaz peynir kalıntıları en kolay, o rende de patates rendeleyerek çıkarılabilir. Ya da bir parça bayat ekmekle ovaladıktan sonra, önce sıcak sonra soğuk suyla yıkanır. Rende temizliğinde, diş fırçası kullanılabilir. Ama en kolayı bunlarla uğraşmaya gerek bırakmayacak bir yöntem. Rendeleme den önce, rendeyi yağlamak, böylece rendenin atık tutmasını önlemektir.

Aliağa'da en ucuz uygun ve pratik temizlik için bize 0232 655 28 28 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz...