Corona Virüsü Ozonla Temizlik

Ozon İle Temizlik?

Ozonun birçok virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için temizleyici ve yok edici bir etkisi vardır. Ozon, doğanın bizlere adeta bir mucizesidir. Özellikle koku giderici özelliği ile sıklıkla tercih edilmektedir. Ev, okul, yurt, ofis, vb. alanlar dışında arabalarda da yoğun olarak kullanılmaktadır. Her ne kadar ciddi bir temizlik işlemi yapılmış olsa da köşelerde yeteri kadar dezenfekte edilmeyen alanlar bulunabilir. Bu alanlarda kalmış olan tozlar, kirler ya da çöpler zaman içinde ortama kötü bir koku yayılmasına neden olabilir. Ozon gazı tam da bu durumlar için vardır ve bir kurtarıcıdır. Ozon ile temizlik işlemi sayesinde nerede olursa olsun temizlik işlemini başarıyla gerçekleştirebilir, kötü kokulara elveda diyebilirsiniz.

Ozon kullanılan birçok temizlik malzemesinin etkisi katlanarak artmıştır. Ozonlu su ile yıkanan sebze ve meyveler de üzerilerinde bulunan ve insan sağlığına zarar verebilecek her türlü kimyasaldan arınır. Mutfaklarda kullanılan tüm gereçlerin ozonlu su ile yıkanarak temiz bir hale getirilmesi son dönemlerde tercih edilmektedir.Bulaşık yıkamada da kullanılabilen ozon gazı, mutfak gereçlerinin de gerçek temizlikle tanışmasını sağlar. Ozon yüksek temizlik gücüne sahiptir. Aynı zamanda oldukça da kısa bir ömrü vardır. Çok hızlı etki eder ve az miktarı çoğu zaman yeterlidir.


Ozonun Kullanım Alanları

Ozon gazı temizlik amacıyla birçok alanda başarıyla kullanılmaktadır. Daha çok su depolarında, resmi kurumlarda, hastanelerde, otellerde, herhangi bir ortamın dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır. Bunlar dışında gıda tesisleri ile su ve meşrubat üretim yerlerinde de kullanımı devam etmektedir. Su dezenfeksiyonunda sıklıkla kullanılan klora göre binlerce kat daha etkilidir. Suda yer alan insana zararlı maddeleri başarıyla yok eder. Suyu temizler, berraklaştırır ve kalitesini artırır. Kötü koku ve tatları anında yok eder. Çevre dostudur. Kimyasal ya da kanserojen değildir.